| Lonelycatp20 a întrebat:

Hei.de vreo 2-3 zile imi apar niște bubițe roșii.am pe piciorul stâng, pe mâna stângă și acum am și unul pe șold.nu mă ustură, doar mă mănâncă. M am dat cu un unguent care e bun pentru iritatii si muscaturi de tantari da nu au disparut.totusi s au mai micit. poate fi o alergie de la salam sau rosii sau is muscaturi de tantari? Si sora mea mai mica are pe burtica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ccristianaelena a răspuns:

Daca ar fi de la tantari, cu acel unguent ar trebui sa dispara in maxim o saptamana. Daca nu dispar, consulta un medic ca sa nu te trezesti mai tarziu cu cine stie ce iritatii si bube. Ai grija si succes!