| BlueButterfly97 a întrebat:

Hei! Ieri am avut dureri de gingie, mai exact, m-a durut spatiul acela gol de gingie unde ar trebui sa iasa molarul de minte. Initial, am crezut ca durerile sunt cauzate de eruptia acestuia, insa azi dimineata cand m-am uitat in oglinda in locul acela, am vazut ca de fapt gingia se desprinsese de molarul 2. Nu mi-a curs sange dar ma cam doare, nu numai cand mananc si vorbesc, cu toate ca evit sa mestec acolo, dar simplul fapt ca deschid gura face ca bucatica aia de carne sa se miste si ma doare. Nu stiu daca e atat de grav incat sa merg la dentist. a mai patit cineva asa? S-a vindecat cu timpul sau a fost nevoie sa mearga la dentist?
FUNDA!
Ps: Nu va dati cu parerea daca nu vi s-a intamplat sau daca nu stiti cazuri big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Se poate vindeca fara dentist dar sa nu mai mananci acolo ceva tare doar ceva moale.

2 răspunsuri:
| Alexandru250201 a răspuns:

Dentistul stie care e cauza

| Krax256 a răspuns:

Mergi la un consult ca cel mai bine iti spune dentistul dupe ce vede exact cum arata situatia la tine-n gura.