| Diana1656 a întrebat:

Hei.Imi puteti da o idee despre ce mancare sanatoasa si consistenta pot sa imi cumpar la scoala? Ceva mai consistent pana acum imi luam iaurt si fructe dar nu imi tin asa mult de foame.(nu pot sa iau micul dejun, ma trezesc la ora 6 fac naveta si ajung acasa la ora 15-16)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti cumpara niste biscuiti simplii si iei la tine 10-20 bucati. Mananci din ele cateva cand simti ca ti-i foame.
Un kilogram de biscuiti varsati costa cca 10 lei si te pot tine peste o saptamana.

| Violleta2022 a răspuns:

Sandvisuri cu ham, carne si branza. Ti le poti face seara, sau dimineata inainte de plecare. Sandvis cu pateu de ficat sau salamuri, sau doar branzeturi.

| OoBunnyoO a răspuns:

De ce nu iti faci un sandwich de acasa? Dureaza cinci minute sa pui niste branza, o felie de sunca intre doua felii de paine. Il pui intr-o folie de aluminiu sau intr-un servetel si gata.

| Teo29 a răspuns:

Fa-ti un sandwich cu de toate, cumpara-ti placinta cu carne/ branza, un baton proteic eventual.

| shotys a răspuns:

Parerea mea e sa mananci totusi acasa. degeaba mananci toate porcariile. incearca sa mananci seara mai bine. iti dau exemplu dar nu rade de mine, eu tai ziua lemne cu drujba are 15 kg si mananc la 14 ziua prima oara am 60 de kg dar din asta fac bani, noapte mananc fff bine ziua nu pot sunt plecat cu masina la munca