| anonim_4396 a întrebat:

Hei! In ultimul timp cand ma enervez mi se face rau de la stomac. Din ce cauza? E vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ce intelegi prin "rau la stomac"? Fraza asta include foarte multe simtome asa ca incearca sa fi mai explicit.

| Zazu a răspuns:

Nervii la stomac,popular spus, sunt cauza vascularizarii puternice in zona abdomenului.E tipic persoanelor care sunt foarte emotive, mai ales in cazul copiilor.

| oAndyy a răspuns:

E pe sistem nervos. Ai grija ca poti avea probleme cu tensiunea din cauza asta. Nu te mai enerva atat de tare, tata meu a ajuns la spita din cauza asta. Verifica-ti tensiunea si nu te mai enerva. Daca te supara ceva inchide ochii intinde-te si gandeste-te la ceva frumos. Linisteste-te!