| foreveryoung10 a întrebat:

Hei ...Intrebare pentru fete happy De cateva zile ma doare rau abdomenul.E o durere ca cea...pre -menstruala dar menstruatia mi-a venit luna asta deci nu cred sa mai vina inca o data.Ati putea spune niste pareri? Cam ce ar fi? Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O raceala jos.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista "o raceala jos". Nu poti sa racesti jos, sus sau altundeva. Cand racesti, racesti in tot corpul. Aceste asa-numite "raceli", sunt tot infectii, asa ca s-ar putea sa fie vorba de cistita sau anexita.
Daca mai ai si alte simptome precum urinari dese, dureri la urinare, schimbari ale secretiei vaginale sau ale menstruatiei, febra, greata atunci este cazul sa mergi la medic.
Daca nu se agraveaza atunci este posibil sa fie vorba de balonare sau pur si simplu un simptom al menstruatiei.
In alte cazuri poate fi vorba de apendicita.
Pot fi multe lucruri, daca durerea persista mai mult de o saptamana si nu trece sau daca apar si alte simptome asa cum am spus mai sus, mergi la doctor.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ba ar putea să iti mai vină o data.
Poate sunt doar niste dureri, sau ai apendicita.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Poate fii o raceala sau o infectie sau, in cel mai rau caz de la apendicita. Ai face bine sa consulti un medichappy