| Nusunteu1234 a întrebat:

Hei.
La liceu din cauza unei profesoare n-am putut merge 2 ore la baie pentru a-mi face nevoile si cred ca am facut infectie pentru ca urinez des putin si este dureros, este posibil ca din cauza acestei infectii sa-mi poata intarzia menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai degrabă asta e cauza.
Nu da vina pe profesoara.
https://www.tpu.ro/......tul-cumva/

| GeorgeCazan a răspuns (pentru darrio2007):

Cu siguranță de aici. Uite un om atent.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectie NU ai facut ca nu ai putut merge la toaleta, infectie ai facut ca ai stat in frig, trebuie sa iei antibiotic mergi la medicul de familie sa-ti dea reteta, si ciclul poate sa intîrzîie din cauza antibioticului

| sierra1 a răspuns:

Cred că exagerezi pentru că:

1 orele sunt de 50 minute
2 nu faci infecție dacă te abții 1-2 ore

la ultima, "este posibil ca din cauza acestei infectii sa mi poata intarzia menstruația?" - DA!