| agentX99 a întrebat:

Hei. Ma bate gandul sa imi fac 2 piercing-uri (helix de fapt) in ureche, in cartilaj, si alte 2 gauri normale in lob. Doar ca nu stiu unde, de unde sa cumpar mai apoi cercei pentru helix, cum se ingrijesc (pot peste o saptamana sa intru in apa de mare?; cum imi dau seama de infectie, etc). In fine, intrebarile sunt: UNDE mi le pot face (am inteles ca si la Meli Melo se fac?), CAT ma costa, si CAT ii ia sa se "stabilizeze"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DeeaVonP a răspuns:

Buna! Depinde si ce fel de piercing-uri vrei sa iti faci, adica ce fel de modele. Nu ai voie sa intri in apa de mare, mai ales sarata, intr-o saptamana, ii trebuie o perioda destul de mare, cum ar fi o luna sau chiar si mai mult.Din cate stiu magazinele Meli Melo sunt pentru haine... Daca vrei 4 piercing-uri cred ca va sarii pretul din 1 milion jumate, nu stiu sigur...Sa se ''stabilizeze'' ii ia mai mult de 1 luna. Fratele meu are 1 pircing in ureche (in lob) si 1 in buza (model de tinta, astfel de modele costa mai mult), lui i le-a facut un prieten si pircing-urile si le-a luat din Doraly (Constanta). Poti ruga un prieten sa te ajute cu intrebarile legate de pircing-uri.