| marina11 a întrebat:

Hei!... Mai inainte am venit de afara si am observat ca ma manca incredebil de tare incheietura mainii drepte.M`am uitat si am vazut ca s`a umflat acolo la vene si s`a inrosit. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cred ca e muscatura de furnica, se inroseste, te mananca si se face tare locul muscat, pune compres cu apa rece si trece de la sine.
O zi frumoasa sa ai!

| marina11 explică (pentru caramela):

Si alea musca? laughing

| caramela a răspuns (pentru marina11):

Vai doamne ce "ciupesc" eu m-am speriat am zis ca am facut iritatie ceva de genu..pana am gasit furnicuta in pat.

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Nai capusa?
sau poate tea muscat ceva

| marina11 explică (pentru Bambicuochiiverzi):

Capusa? Nu ..am avut una in spate si nu e...da poate vreun tantar m`a muscat

| Bambicuochiiverzi a răspuns (pentru marina11):

Poate ca ceva insecta