| Deni98sa1998 a întrebat:

Hei pe mami o dor piciorusele de la genunghi in jos, e constipata si o doare burtica si capul nu poate nici sa doarma, de 3-4 zile doarme doar cate 4-5 ore pe zi. Va rog din suflet sa ma ajtati pana o voi duce la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt umflate poate fi un infarct...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate doar i-a declansat ceva constipatia asta... si ii apasa pe vena cava inferioasa, nu se intoarce sangele din picioare si o dor. Intelegi. Sa ia un laxativ ftft usor... poate isi da drumul cu scaunul, isi reia tranzitul si ii trece. Sa nu manance mult oricum! Dulcolax e bun.sau microclisma. Nimic agresiv. Daca a varsat si e in zat de cafea, e hemoragie, nu e bun.

| Deni98sa1998 explică (pentru anonim_4396):

A putut sa iasa la scaun un pic cu ajutorul unuei clisme dar burtica inca o mai doare si a facut febra 38, 4... mentionez ca are 39 de ani

| anoniiim1807 a răspuns:

Pentru constipație îți recomand senalax.
Sunt niște pastile cu plante..naturale si au cutia mov. Sunt foarte bune
Daca i-a o pastila seara dimineața sigur merge la baie.

| vdvdzbzfv a răspuns:

Ascultă-mă, dacă mama te se simte rău tare, sună la 112 și cheamă salvarea, pentru că nu e bine să stea așa, ar putea păți ceva, crede-mă! Chiar dacă ea va spune să nu suni la salvare, dacă ei îi este rău tare, du-te în altă cameră să nu audă ea și sună la 112 pe telefon și spui că mama ta se simte rău tare, să vină o salvare la voi acasă! Nu o lăsa să îi fie rău, să nu pățească vreun necaz! Sper să se facă bine mama ta happy

| Deni98sa1998 explică (pentru vdvdzbzfv):

Am chemat marti seara salvarea si nu a vrut sa mearga cu ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deni98sa1998):

Atunci să moară, dacă asta e alegerea ei...