| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Pe mine ma doare maseaua si iau nurofen express forte de 400 mg si in 24 de ore am luat 4 capsule dar dupa aia m-am uitat pe internet si am vazut ca limita este de 3 capsule.
Ce sa fac acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Sa mergi la dentist la urgențe cât de repede. Durerea de măsea nu se tratează cu calmante. Nu va trece de la medicamente. Ele doar iti amortesc durerea temporar.
În legătură cu doza de nurofen luată azi, nu vei plati nimic dar nu mai lua azi alta iar mâine respecta doza recomandata și mergi la dentist.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu se intampla nimic acum. Daca nu iti trece doar cu nurofen, incearca in paralel si metodele babesti de pus la masea sau incearca alte calmante

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Stai linistit ca nu mori din prima. Sa nu mai faci alta data! Sa citesti instructiunile intai!

| NightcoreMusic a răspuns:

Nu este o problema, Nurofenul este o pastila foarte slaba, nici o doza dubla nu va face rau

| NightcoreMusic a răspuns (pentru NightcoreMusic):

PS: Nu spun ca este ok sa iei doza dubla!