| User672916472men a întrebat:

Hei! Recent am avut o extracție de masea, iar doctorul m-a cusut ca să se închidă rana mai bine.Azi, am fost sa scot atele. Când am avut extracția prima oara, mi-a spus sa nu consum lactate 3 zile, pentru că pot fermenta.Mi am scos atele dar azi am mancat iaurt, uitând chestia cu lactatele.Cineva care se pricepe, se mai poate întâmpla ceva? ???? nu a mai specificat ce sa mănânc sau nu, dar am gingia deschisa acolo și mi e sa nu se întâmple ceva????????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Clăteşte bine cu apă şi ai o igienă bucală bună. Nu se întâmplă nimic.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai memoria scurtă.

| User672916472men explică (pentru darrio2007):

laughing)) mor laughing) țin sa mentionez, din nou, ca doctorul nu a mai precizat nimic, dar m-am speriat eu din moment ce am gingia deschisa și putin inflamată, m-am gândit că, poate, nu e ok sa mănânc nici acum, dar aparent nu e nimic laughing o întrebare oarecum stupida, dar m-am panicathappy multumesc de concluzie oricum, nu e greșită laughing)))

| darrio2007 a răspuns (pentru User672916472men):

O zi bună!