| xona a întrebat:

Hei, sar direct la subiect, deci tin o mica "dieta" dar am zis ca o zi pe saptamna sa mananc putin cam mai mult si din ce-mi place, deci am mancat cateva sarmalute erau micute de tot, 2 snitele din piept de pui, si 4 feli de paine alba cu nutella suprapuse. credeti ca am exagerat, o sa-mi afecteze "dieta"cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

"4 feli de paine alba cu nutella suprapuse" ce spanac de dieta e asta? dieta ta de 1 saptamana s-a dus cu nutela aia

| xona explică (pentru suntserios):

Si daca merg la alergat 2 ore se pue?laughing)

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Să știi că nu e indicat deloc să ții diete fără să faci niște analize înainte sau fără să consulți un nutriționist.
Decât să ții diete d-astea și să-ți permiți o zi în care să mănânci o grămadă de calorii, cât și pentru celelalte zile, mai bine nu mai ții sau pur și simplu mănânci puțin din fiecare, fără să te saturi și făcând mișcare.
Eu mănânc tot ce-mi place, dar în cantități mici. De la un timp am adăugat mult mai multe fructe în alimentație și sport.
Decât să ții diete și după ce o termini să mănânci cât 7 și să pui 5 kg, mai bine deloc.
O seară plăcută!