| toleagiulia a întrebat:

Hei!
stie cineva daca dieta cu pepene este buna? a slabit cineva cu ea? daca da cat si in cat timp?
fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Nu, nu este buna. Pepenele contine zahar si mai rau ingrasa. Cu el poti slabi doar 1-2 kg, iar dupa pui la loc imediat. Iti recomand alta dieta naturala.

| EsteraIulia1918 a răspuns:

Dieta cu fructe, in general nu este prea buna- sportul, in pricipal, mult, ajuta la slabit, alaturi de mancarea, in cantitati mici, si dese, variata, usoara, pana slabesti cam cat ti-ai dorit, putand sa ai asa-zisele nesanatoase- daca meniul pe care-l ai nu te multumeste, incearca sa il schimbi- daca, sa zicem, ai consuma doar putina carne, nu te-ar afecta deloc- incearca, daca ai nevoie, sau spune-i persoanei pentru care intrebi sa consumi, consume mai multe vegetale, mancaruri facute in casahappy Scuze ca am deviat putin, insa am vrut sa-ti spun ceva, nu prea stiu despre pepenelaughingoricum, prin infometare, sau anumite alimente, consumate, de exemplu>, etc. nu se poate slabi=> sport+ schimbarea alimentatieihappy