| Alinutaaaalina a întrebat:

Hei, stie cineva daca masca de fata cu praf de argila, e intr-adevar buna? Nu am multe cosuri pe fata, dar nu mi-ar strica o masca buna.Deci? fetelor, vreau niste sfaturi.Multumesc si funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| littleladybug a răspuns:

Da, este chiar foarte buna. eu de 5 zile imi fac in fiecare zi si acum nu mai am aproape niciun cos pe fata. tratamentul trebuie sa il urmezi in fiecare zi timp de o saptamana dupa care il poti face doar o data sau de doua ori pe saptamana. te sfatuiesc sa incerci pentru ca nu o sa fi dezamagita.meritawinking

4 răspunsuri:
| xqevilkissworldx3 a răspuns:

Buna, sa stii ca eu am avut multe cosuri si am facut masca de argila, in fiecare dimineata si mi-au trecut! Daca tu ai putine sigur o sati treaca.♥ Fundoi?big grin

| PinkPanther a răspuns:

E foarte buna masca cu argila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este buna si eficienta, insa, pentru a-i intari beneficiile, adauga 1-2 lingurite de suc de lamaie, cateva picaturi de tinctura de propolis, cateva picaturi de ulei esential de tea tree sau salvie si in loc sa le amesteci pe toate cu apa, foloseste mierea. Aceasta grabeste vindecarea si nu usuca masca. In felul acesta o poti tine pe fata cat doresti :)

Si pentru igiena zilnica iti recomand sapunul "Purificator" de pe www.efrumuseti.blogspot.com (tot cu argila si alte bunatati).

| cld2011 a răspuns:

Da, masca de fata cu argila este foarte buna