| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Sunt băiat și am 21 de ani. Sunt slab, dar am puțină burtă. Nu consum alcool si fumez.Cum pot sa scap de ea? Daca trebuie, la ce specialist trebuie sa merg pentru a scăpa de aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KLLO a răspuns:

Simplu, nu te culci cu stomcul plin, te culci la 4 ore dupa masa si la ora maxim 22:00, daca te culci cu stomcaul plin se depune grasime in jurul ficatului, pentru ca tu in timpul somnului nu faci sport omule, corpul sta pe loc, asa ca manaca mult dimineata si la pranz, seara sa nu bagi paine si zahar

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai am tot citit intrebarea asta repetata sub diverse forme in ultimele zile.
Nu consumi alcool si fumezi. Bravo, dar vezi si ce mananci si cat, mai ales si la ce ore. Da, clar trebuie sa te duci la un specialist (poate psiholog) ca sa scapi de problema asta.
E inca vara afara (ca temperatura), baga o alergare printr-un parc seara mai pe racoare. Daca chiar vrei sa scapi de ce te deranjeaza atunci se va intampla.

| Gaby212 a răspuns:

Alearga seara de seara 30/60 de minute, ia mesele la ore fixe si niciodata mai devreme de 7:30 sau mai tarziu de 19:00, hidrateaza-te adecvat si renunta la dulciuri/paine alba/ulei.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pedaleaza la o bicicleta medicinala fitness sau chiar reala minim 30 min pe zi.E exercitiu cardio si chiar slabeste dar trebuie sa te abtii si de la dulciuri, prajeli, sucuri, fainoase, fast food si grasimi.Succes!

| Raducons a răspuns:

Poate ti se pare tie ca ai putina burtă, uitate in oglinda ca sa vezi cum arati, Un pic de burta toti avem, unde vrei sa incapa tot ce e acolo.

| qieiqpalz a răspuns:

Deficit calorica sau sa iti descarci de pe magazin play aplicatii de genu "transformare in 30 zile" alea te vir ajuta