| Yuliana197 a întrebat:

Hei,sunt clasa a9a si vreau sa incep o dieta.Am auzit ca e bine sa mananci dimineata,dar eu nu pot, mai ales ca incep orele la 7-8. Am auzit ca dieta cu iaurt e eficienta. As slabi daca as manca la pranz si seara doar iaurt? Poate si o felie sau doua de paine prajita seara sau cateodata putin orez la pranz. Nu ma pricep la diete.Credeti ca as slabi? Astept raspunsuri big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Yuliana197 explică (pentru bursuc001):

Am 52 de kg, dar sunt scunda

| bursuc001 a răspuns (pentru Yuliana197):

"Vârstă/înălţime"?
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Altfel NU am cum să-mi dau seama dacă trebuie să mai slăbeşti :(

Am văzut destule fete ANOREXICE, care mai doreau să slăbească...

| Kalla a răspuns:

1.Daca mananci putin si des te ingrasi pentru ca stomacul nu face pauze.Continua sa aiba mancare in el si munceste mereu si metabolismul incetineste.
2. Daca nu mananci micul dejun INGRASI.Cat de prost sa fii sa spui persoanelor sa nu manance dimineata? Cu asta ma refer la cei care-ti spun sa nu mananci dimineata. Daca nu mananci dimineata metabolismul incetineste si dupa 12-15 ore fara sa mananci o sa te indopi foarte mult si ingrasi.Este cel mai urat obicei sa nu mananci dimineata.Nu o sa slabesti daca nu faci asta.

| Yuliana197 explică (pentru Kalla):

Nu am cand... sunt la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mananci dimineata esti deja la dieta, masa de pranz normala, iar seara numai fructe. PS avatarul e super.

| Yuliana197 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc ^_^. Esti fan TVD?

| Gsix a răspuns:

Masa de dimineata este cea mai buna pentru a fi sarita, astfel scapi de acumularile de grasimi. In privinta alimentelor, manca putin si des din orice ai tu pofta, un cubulet doua de ciocolata, covrigei... dar PUTIN SI DES! o zi buna :*