| LoveMyDogs a întrebat:

acum 30 de minute, catelusa mea a inceput sa tremure in somn, am trezit-o, insa tremuratul a continuat in jur de 30 de secunde. inainte sa incepe sa tremure avea un sforait destul de zgomotos. si respiratia greoaie, iar muschii, in special picioarele i se incordau. acum a adormit, dar tot mai are momente in care tresare sau i se incordeaza muschii, iar respiratia este aceeasi, ati avea idee ce poate avea? Nu a mai avut niciodata probleme de sanatate, are toate vaccinurile si deparazitare facuta. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aaniitaaaaaaasss7 a răspuns:

Hahaha, stai liniștita nu te speria am un Bichon Maltes de trei ani (visează) nu te speria aiurea.

| LoveMyDogs explică (pentru aaniitaaaaaaasss7):

Multumesc, am fost la veterinar si a spus ca respiratia vine de la faptul ca are polipi, iar tremuratul, posibil ca visa. ☺

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Nu te speria, si cainii si pisicile viseaza.