| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an am fost la medic din cauza unei arsuri pe care o aveam la mână. Medicul era chirurg. Mi-a dat un fel de unguent rozaliu-rosiatic, similar cu culoarea caramidei, poate mai deschis. Avea o textura foarte fina, iar culoarea acea rosie iti ramanea pe piele dupa aplicare. Crema nu avea o eticheta comerciala, iar medicul zice ca e preparata de el. A fost extraordinara. Stie cineva despre ce e vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.Dacă unguentul/crema era o preparație proprie a respectivului domn doctor, singurul care ar putea știi despre ce este vorba (denumire, ingrediente), este însuși el.De aceea îți recomand să iei legătură cu domnul doctor, pentru a fi sigură de răspuns.
O seară bună și sper să te fi ajutat răspunsul meu!