| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an mi-am ars mâna de la cot in jos. Am fost la urgente. Era noapte. Am prins un medic chirurg care mi-a dat o crema de culoare rosu-caramiziu. Recipientul in care era pusa crema nu parea a fi al ei. Stie cineva depre ce e vorba? As vrea sa ii stiu numele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Din ce descrii tu, nu prea îmi pot da seama. scuzewinking
Dar daca e un an deja, de atunci, și te-ai dat cu crema aceea și te-a ajutat, atunci nu mai ai ce sa te stresezi. Oricum, cel mai bine ar fi sa cauți chirurgul acela și sa iti spuna el, cum se numește crema și ce conține. Te-ai dat cu ea și te-a ajutat?

| Dandinelle a răspuns:

Pare sa fie ceva cu rivanol si poate cu un antibiotic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stie nimeni, mergi inapoi cu cutia la acel medic si intreaba l pe el, noi nu ghicim ce cremă ti a dat el.