| Gabi1123 a întrebat:

Hei TPU am 1, 70 m si 55 kg si as vrea sa mai slabesc tongue
Si nu prea stiu ce dieta merge,ce sa incerc... daca ati incercat voi ceva sa-mi ziceti, dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Eu nu-ti recomand sa tii diete, sunt de moment, iti schimba organismul, slabesti repede, insa pui dublu la loc.Mananca cat mai sanatos, bea minim 2l de apa zilnic, fara fast food, dulciuri, sucuri acidulate, paine, paste si orice legat de patiserie.Du-te in parc si alearga, da-te cu bicicleta, rolelele, mergi la bazin. poti sa sari coarda sau sa mergi in fiecare zi mult pe jos cu prietenii, mai ales ca acum este vara si ai timp sa faci de toate.Pentru a te tonifia fa abdomene, genoflexiuni, flotari si multe alte exercitii ce le gasesti pe youtube.Multa bafta!

| Gabi1123 explică (pentru Etelca):

Pai: eu mananc de foarte mult timp fara paine(nu ca sa slabesc dar nu prea imi place...imi place mai mult aia neagra :3 ), beau destula apa si nu mananc de la fast food decat o data/de 2 ori pe an.Si fac in fiecare dimineata abdomene/genoflexiuni etc.
Matusa mi-a zis ca am un corp perfect(perfect pentru ea insemnand corpul pe care ea ar fi vrut sa il aiba la varsta mea,bine si altii mi-au zis tot la fel) dar eu ma vad altfel, am intrebat si un coleg, si mi-a zis ca sunt slaba, dar in oglinda ma vad altfel, cand ma uit la mine....si nu, nu cred ca e oglinda de vina laughing. Bine, acum am inceput si eu sa cred ca sunt slaba deci o sa continui cu ce fac eu.Dar merci oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie să slăbești.