| ConstantaMire a întrebat:

Hei TPU, am 12 ani sunt fata. Asta e a 3 zi de cand ma doare in partea de jos a burtii nu am apetit de mancare.I-am spus mamei dar a spus ca trebuie sa vina menarha

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual reprezinta un proces absolut normal care are loc in viata fiecarei femei incepand cu varsta de 10-12 ani si continua pana in jurul varstei de 45-50 de an, momentul in care se instaleaza asa numita menopauza femeile devin infertile si nu mai pot sa procreeze. Multa sanatate!

1 răspuns:
| AndreiGhicaCristian a răspuns:

Îți vine ciclul foarte curând.Nu te speria si incearca sa mananci.