| TheCrab a întrebat:

Hei TPU, am 14 ani si port ochelari de vedere, insa nu imi plac ramele, am dioptrii +0.75 la ambii ochi si as vrea sa imi pun rame de genul acesta: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:0&biw=1024&bih=673
totusi ma gandesc ca ar arata aiurea sa ii port la scoala, poate comenteaza profesorii...8-|
trebuie sa ii port doar cand scriu, citesc, ma uit la Tv, sau la PC. in rest ii port pe cap. ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai văzut că fac mențiunea că sunt de tocilar? Vei avea multe dispute cu colegii de școală!
De ce nu încerci ceva mai finuț?
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Mda sa stii ca sunt calumea! Depinde acum cum iti sta cu ei! SI eu am avut un coleg cu f multi ani care avea o pereche asemanatoare tot ochelari gen "tocilar" si era foarte cool! Daca nu esti timid nu o sa ai probleme! Si in ziua de azi nu mai e o rusine sa ai vederea proasta! Ca sa stii statistic vorbind sunt mai multe persoane care au probleme de vedere dacat care vad bine, fata de acum 20-30 de ani cand doar 1 din 30 aveau probleme cu ochii! Dioptriile cu + stiu ca trec cu timpul, Daca ii porti o sa scapi de ei pana ajungi la majorat!