| Adriana660202 a întrebat:

Hei tpu.Am 17 ani sunt fata și fumez de 1 an. Aveti idee ce se intampla? Ma lăsasem 1 luna și jumătate de fumat și acum au început iar dureri de spate înțepături la inima respiratie grea și oboseala la efort. Fumez de 1 an și nu cred că pot dezvolta cancer pulmonar deja de acum. Posibil sa fie o reacție a corpului.In luna aia jumătate cât nu mai fumasem dispăruseră aceste dureri și respiratie grea și tot.Idei? Pe 2 octombrie fac analize de sange

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adude a răspuns:

Este o reacție de așteptat a corpului la efectele nocive ale fumatului. Practic, îți spune să te lași. happy

7 răspunsuri:
| Adriana660202 explică (pentru adude):

Și țin sa menționez ca durerile alea când ma lasem de fumat 1 luna jumătate au dispărut după 1 săptămâna spre 2

| Ka0ru a răspuns:

Pai daca ti-au disparut problemele cand te-ai lasat de fumat de ce boala te-ai apucat iar? Lasa-te de tot si gata

| kalasnicov22 a răspuns:

Tu chair vrei sa mori sanatoasa?

| LisaJulie a răspuns:

Iti distrugi sanatatea in timp, asta se intampla, nimic altceva, eu te sfatuiesc sa te lasi de fumat

| StudentLaMedicina a răspuns:

Este Alexandru care a făcut alt cont. Tu serios chiar nu ai limită?

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să te lași de fumat.

| Violleta2022 a răspuns:

Fumatul NU afecteaza inima ci numai plamanii.

Arunca naibii tigarile, ca esti mult prea tanara sa mori de cancer la plamani!