| Niggah a întrebat:

Am momente in care simt ca sunt intr.un vis, ametesc,vad neclar,simt ca o sa lesin si nu inteleg ce fac,ce zic,cu cine vorbesc, unde merg, e o stare mai ciudata. Cred ca unii din voi au patit ceva de genu. Ce trebuie sa fac sa nu mi se mai intample? (Am 12 ani si aceste stari apar macar o data la doua luni)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa iti faci un set complet de analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un set de analize si vei vedea exact care sunt problemele. Fa sport si dormi suficient. Mai lasa scoala la naiba(nu zic sa nu inveti dar cu masura-nu deveni un soricel de biblioteca)

| DrLolo a răspuns:

Da aceste senzatii se mai intampla cand esti epuizat si nu ai vitamine si calciu in corp

| Niggah explică (pentru DrLolo):

O sa iau mai multe vitamine si mai mult calciu, iar epuizarea e din cauza scolii, asta nu mai pot schimba. Dar multumesc de raspuns

| DrLolo a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic

| Sfetnicul a răspuns:

Spune-le părinților starea ta și problema stresului cu școala! Numai împreună puteți rezolva! Și dacă este necesar, poate mergeți la un medic.

| Niggah explică:

Multumesc de raspunsuri! Le-am zis parintilor si o sa ma duca saptamana asta la doctor