| Cookie16F a întrebat:

Am o problema care imi sta pe creier si vreau sa o scot la cap făra includerea doctorilor. Deci mi-a întârziat menstruatia(zis si blestemul) 5 zile si ma îngrijorează deși am făcut un test si a ieșit negativ. Am simptome care prezic venirea menstruației spre exeplu: dureri de cap, sâni, ovare, spate, pofta de mancare si Coșuri dar sunt echivalente cu simptomele de sarcina si asta m-a cam băgat in ceata.
Deci va rooog sa ma Ajuti si sa-mi dați un sfat pentru ca, chiar imi vreau blestemul ca sa pot dormii si eu. Dau fundita! (Si recunoștinței)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extracte din mlădiţă de zmeur, în caz că nu e o sarcina şi e doar o simplă întârziere.
E o tinctură, costă în jur de 20 de lei, şi în 7 zile rezolvă problema.

3 răspunsuri:
| volumexd a răspuns:

Incearca sa mai faci un test peste cateva zile daca tot nu esti sigura, dar nu cred ca e nimic grav. Uneori se mai intampla doar sa intarzie, nu te panicawinking

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele de sarcina nu sunt obligatorii si nu apar la toate femeile dar mai ales trebuie sa stii ca cel mai devreme pot sa apara doar dupa trecerea a minim 5-6 saptamani de la nidatie. Semnele prezentate de tine sunt tipice pentru cele premenstruale. Testul de sarcina al carui rezultat sa poata fi considerat corect/valabil se poate face cel mai devreme dupa trecerea a minim 7 zile de intarziere a menstruatiei. In cazul tau se pare ca este vorba de o intarziere provocata de stres, si o dereglare hormonala. Multa sanatate.

| Cookie16F explică:

Multumesc mult!