| InsertName a întrebat:

Am o problema cu pielea capului de mult timp. Imi tot ie niste cojite. Foloseam sampon de la Vichy Dercos si intr-un timp au disparut,dar dupa au revenit. Acum,dupa ce mi-am spalat parul,m-am scarpinat si am dat de niste denivelari si eu credeam ca e coaja, asa ca am incercat sa trag de ea.Mama mi-a spus ca e ceva de culoarea pielii si ca mi-a dat sangele dupa toate incercarile mele de a o rupe.Credeti ca poate fi o alunita? Ma ingrozeste gandul acesta.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Probabil ca e vorba despre matreata. Multa lumea se confrunta cu asta din cauza sampoanelor sau din cauza caldurii.

Incearca sa iti schimbi samponul o perioada, iar daca nu dispare du-te la un medic.

Pa, pa!

| cMmHaarpCord a răspuns:

Consulta si tu un medic si schimba-ti samponul happy

| Rky98 a răspuns:

Uite, varul meu a avut aceeiasi problema, el a fost la dermatolog si zicea ca ii ies multe coji in cap datorita nervilor, se enerveaza usor si i-a dat un anumit sampon, si nu mai are nimic dar daca se enerveaza...