| g00dmorning a întrebat:

Hei TPU, am o problema medicala (cred).
De ceva timp mi-au aparut pede de culoarea crem-inchis pe spate, cu forma neregulata. Mentionez ca am doar pe spate. Cand ma spal pe spate cu partea aspra a buretelui se mai duce.
S-ar putea sa am ceva grav, sau banal? A, si ce as putea face ca sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Cand apar pete pe corp de culoare maronie indica o disfunctie a ficatului.Deci o detoxifiere a ficatului cu sare amara.

| jmekerashu a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/dictionar/micoza-fungoida

Ai o banala micoză. Acum de e grav sau nu depinde de atitudinea ta față de viață și univers. Dacă nu ai nimic împotriva unei colonii de ciuperci pe spate, poți să stai liniștit. Dacă ești mai criminal de felul tău și ești gata să omori niște ciuperci nevinovate, mergi la un dermatolog, îți ia o mostră și mergi cu ea la laborator. După care îți prescrie un tratament corespunzător. Multă sănătate!