| UchihaShisui88 a întrebat:

Hei TPU am o situatie la care am nevoie de un raspuns, mama mea a trecut printr-o despatire acum 3-4 ani si ea este foarte trista,nu poate sa treaca acel moment,incep sa cred ca incepe sa aiba si depresie,ce pot face pentru ea sa o ajutat sa treaca peste toate astea? i-am spus ca trebuie sa mearga la un specialist un neurolog sa treaca momentul acel dificil, dar nu vrea si din cauza serviciului... va rog ajutati-ma, dati-mi un sfat ceva ce pot face sa o ajut ...nu vreau sa pateasca ceva sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Mergi cu ea la un psiholog

| Nobody35 a răspuns:

In primul rand, cred ca trebuie sa fii tu puternica pentru ea. Demonstreaza-i ca viata e frumoasa, ca poate avea parte de clipe placute si in prezenta altor persoane. Ai putea sa ii spui ca ai fi de acord daca ea ar alege sa ii refaca viata laturi de altcineva. Cu siguranta se va simti mult mai bine daca ar avea si aprobarea ta :d. Spune-i cat mai des ca o iubesti si ca ii vei fi aproape mereu! Succes! :*

| MardaretDenisa1999 a răspuns:

Bună, si eu am trecut prin aceeaş situeşie cu 9 ani in urma, şi la fel a crezut si eu.dar din fericire nu a fost asa. Trebuie pur si simplu sa o lasi sa treaca peste asa ceva..trebuie sa ii fii alaturi mereu si (daca se iveste ocazia) sa o lasi sa vb cu un barbat, ca sa poata sa-l uite pe tatal tau, sau cine este acel barbat de care s-a despartit! Sper ca ti-am fost de ajutor! Si ii doresc mamei tale sa treaca peste!