| Sclipirici a întrebat:

Am racit un pic,imi curge nasul si stranut. Faza e ca trebuie sa merg maine la piscina pentru ca am stabilit de ceva timp, ca dupa premiere mergem la piscina. E ok sa merg...nu sunt racita ff rau,beau ceai de tei cu miere, pastile si iau zinc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu,nu! N-ai ce cauta la piscina racita! Daca vrei sa te intoarca mai rau raceala si sa te bagi in spital,du-te linistita,nu te opreste nimeni!
Anuleaza mai bine, o sa mergi dupa ce te vindeci complet.
Mergi pe ceaiuri caldute cu lamaie si miere, stai in pat, bagi putin picioarele in apa calie cu sare, trage raceala.
Te pup!

3 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

Cand esti racit, ai in tine o infectie, corpul pentru a o distruge ridica temperatura corpului, si daca te duci la piscina vezi sa nu fie apa rece, inca ceva, maninca multe proteine, ele au un rol foarte important in imunitatea organismului
citeste aici:
http://fit4sport.wordpress.com/ce-sunt/proteinele/

| Cristyan21 a răspuns:

Stii cum scapi de o raceala in 24 de ore?
Dimineata:Te trezesti faci un dus fierbinte mananci un mic dejun copios la 12 faci dus la fel pranz copios care sa iti placa dupa te culci si la 4 iar un dusi fierbinte si la 6-7 mananci cina copioasa si dupa stai in pat la tv.

| boss79 a răspuns:

Păi dacă ai o tuse seacă eu îţi recomand să anulezi iar dacă nu ai grijă să nu fie apa prea rece, să strănute cineva pe lângă tine, etc.