| Chanel1 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare. Am 17 ani, si vreau sa ma angajez la un magazin de animale.
Maine trebuie sa ma duc la o clinica si nu stiu ce o sa mi faca. Dar din ce stiu, o sa ma intrebe daca am avut probleme de sanatate. Si faza e, ca am avut. Am fost operata la plamani pentru ca aveam un chist suprainfectat. Si imi e sa nu mi zica ceva, ca nu pot merge si restul. Si eu vreau sa ma angajez acolo. Adica mi s-a oferit de mult, da n am putut eu. Si acolo nu au multe animale, sunt putine si d astea mici. Papagali, pesti. N au caini, pisici si restul.
Si imi e frica sa nu mi zica nu din cauza asta. Cu plamanii.
Daca stie cineva ce intrebari pune si restul, imi puteti spune si mie, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună ziua,

Dacă ați fost operat recent, e necesar să vă recuperați. Dacă totuși in acest moment sunteți predispus la munca, atunci. happy
Nu ar avea nimic ce sa va spună, atâta timp cât nu suferiți de vreo alergie specifică. Și vorbind de animale mici, nu ar trebui sa se pună problema.

Multă sănătate!

| Catalina990099 a răspuns:

La clinica respectiva iti faci fișa medicală pentru angajare. Adică dacă esti aptă pentru munca. Dacă nu te afectează cu nimic operatia din trecut care sa te împiedice să poti munci nu are ce sa iti spuna. Multa bafta.