| Pυƒυℓєтє a întrebat:

Cum pot sa slabesc? Am 55 kg si 1, 60 inaltime. Nu mananc mult. O zi intreaga mananc, in general putina ciocolata (maxim 4 patratele de ciocolata) si un bol cu ciorba. Sunt unele zile in care nu mananc mai deloc straight face
Nu stiu cum sa fac sa slabesc. Vine vara, iar eu la plaja, o sa arat ca o balena sad
Ce ar trebuie sa mananc si ce nu? Dar nu vreau s-o dau doar pe legume si fructe. Apropo, NU MA DUC LA SALA laughing

FUNDA + VOT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Asa deci, solutii magice nu sunt. Daca depui efort o sa faci. Faci sport sa te mentii in forma, fugi si mergi cit mai mult. Dar ciocolata lassso, nu pentru anul te ingrasa dar pentru a nu capata vreun deabet saharat.winking

| NoNameexd a răspuns:

Nu iti trebuie neapara,sala sa slabesti,problema este ca tu nu mananci in unele zile deloc, iar in altele probabil cam prea mult! Ce poti face ca sa te mentii sau sa mai slabesti, poti face exercitii in fiecare dimineata si seara, iar la masa, trebuie sa mananci din 2 in 2 ore, cate putin, si sa nu te saturi., cate putin si des..si asa o sa-ti fie mai bine, sper ca iti fie de folos, pa-pa!:*

| bogdan133 a răspuns:

Pai nu trebuie sa te infometezi, mananca mai putin, si incearca sa evita prajelile/cipsurile etc. si sa bei multa apa si sa alergi de cel putin 2 ori pe saptamana 30 de minute