| alegzuutz a întrebat:

Hei TPU am și eu o problema.Acum 2 zile am răcit ma durea în gat și nas infundat și care curgea și respiram greu.Acum mi-a trecut gatul am luat tantum verde a dispărut și respirația greoaie și acum a apărut alt disconfort în gat.Ma gadila asa și ma jenează și îmi vine sa tusesc dar tusesc sec

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este procesul corect de vindecare, trecand prin diverse stadii, asa cum ai spus chiar tu.
Ai rabdare, ca vei mai tusi asa cateva saptamani pana tusea va dispare total,. continua sa iei pastile cu eucalipt sau miere de albine si tusea se va potolii.
Sanatate multa!

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Tusocalm, este foarte bun.