| Davyduchiha2001 a întrebat:

Hei TPU! Am și eu o problema, am slăbit foarte mult, sunt tras la față și mă simt slabit, și am un miros de puroi în gura, infectie la o masea, ce ma tulbura pe mine este ca am slăbit foarte mult la față. am dureri de cap și amețesc, am făcut analizele la sânge și mi au ieșit bine. credeți că am slăbit de la infecția din corp sau poate sa fie de la altceva? Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

La medic ai fost?

| StudentLaMedicina a răspuns:

Câți ani ai şi cât ai slăbit? Ai febră? Transpirații nocturne? Fumezi?

| Davyduchiha2001 explică (pentru gabicoo):

Da, mi-a dat sa fac CT, radiografie la plămâni, și analize de sânge, la plămâni mi-a ieșit bronsita cronica, dar problema este ca de câteva zile am început sa slăbesc și sunt foarte tras la față? De aia nu știu dacă este de la infecția din corp sau sa fie de la altceva, am o infecție la masea pe care am neglijat o. și. am început sa am un miros de puroi în gura.

| Davyduchiha2001 explică (pentru StudentLaMedicina):

M-am lăsat de fumat de aproape 2 ani. am 22 de ani, și da, am transpirații nocturne chiar ma întrebam de ce. dar ce ma sperie cel mai mult este ca am început sa slăbesc într un termen foarte scurt., am o masea pe care trebuia sa o scot și am neglijat o. și asta a dus la un abces dentar. simt un miros de puroi în gura. și ma întrebam dacă asta e cauza. mă gândesc să nu fie ceva mai grav...

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Davyduchiha2001):

Ai putea să îmi arăți analizele? Simptomele şi vârsta mă fac să mă gândesc la un limfom Hodgkin.

Ai vreun nod limfatic umflat? Simte sistematic la gât, sub mandibulă, în spate la cap, sub claviculă, lângă stern şi în zona inguinală. Cel mai bine când te speli cu săpun să alunece să simți dacă e ceva.

| Madaxo97 a răspuns:

De la infecția de la măsea nu slăbești în așa hal cum spui tu. Mergi si mai fă câteva analize si investigații, ar putea fi chiar cancer.

| Alexalex1000 a răspuns:

Du-te neapărat la medic cât mai repede să-ți facă un control, pentru că nu e normal, poate ai o boala și să nu se agraveze