| Chanel1 a întrebat:

Hei TPU, am și eu o problema. Mi-am făcut niște analize pentru nutritionist și mi-a iesit testosteronul putin mai mare. Și încă ceva mai mare care tine de hormoni. E vreo problema dacă mi-au iesit mai mari? Asta poate sa-mi afecteze slabitul? O sa merg mâine la nutriționista sa i le arat. Banuiesc ca pot face ceva sa le reglez, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Hormonii se regleaza daca vei face exercitii fizice; sau daca te vei apuca de un sport.

| Chanel1 explică (pentru anonimg):

Am făcut. Toata vara. Dar acum am aflat ca am platfus de gradul 2 și momentan nu am voie de fac.

| Donsavas a răspuns:

Da,e o problema medicală
Consulta un endoctinolog
Testosteronul prea mare se convertește în estrogen(hormon feminin)