| Minnimus a întrebat:

Hei TPU.
am urgent nevoie de ajutorul vostru
pe 7 trebuia sa-mi vina menstruatia.
dar nu mi-a venit.
chiar nu stiu ce sa fac.
[am 15 ani][nu am avut contact sexual]
va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta sunt nrmale ceva dereglari menstruale. DEocamdata stai linistita. Daca intarzierea depaseste o luna, va trebui sa te vada un medic ginecolog (care iti va face doar ecografie, nu consult ca la femei).

2 răspunsuri:
| Zuzzy05 a răspuns:

Menstruatia poate intarzia cateva zile, e neregulata. Doar dupa cativa ani o sa-ti vina regulat.Stai linistita si daca, totusi mai intarzie, spune-i mamei tale si hotarati daca mergeti la medic. Pa, pa