| WildS0ul a întrebat:

Am varicela de vreo 2 saptamani si mi-au facut coaja toate bubitele, dar au cazut doar 2-3. In cat timp imi cad, sau ce pot sa fac sa imi cada mai repede pentru ca luni voi merge la scoala si nu vreau sa arat in halul asta, mai ales ca am avut o forma mai urata si sunt plina de bube.
PS: In locul cojilor care au cazut s-au facut niste pete si acum au iar o coaja, dar foarte, foarte subtire. E normal? Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu zic să mai stai o perioadă acasă,măcar o săptămână, între timp consumă lactate multe, iaurt, portocale, consultă medicul de familie dacă ai nelămuriri.
Sănătate!
Te pup!

| Honicx a răspuns:

Eventual mai stai o săptămână acasă, dă-te cu mixtură mentolată, şi o să-ţi treacă. Dacă nu îţi trece, consultă un medic.

| GeoAndra a răspuns:

Hey, si eu am avut varicela si intr-o saptamana au disparut bubitele dar incearca sa mananci multe lactatewinking.

| lolog a răspuns:

Eu cred ca nu trebuia sa le rupi daca ai facut-o! NU TE ZGARMA LA ELE! NU LE ATINGE! APROPO SI EU AM avut varicela si m-am scarpinat la ele iar la doctor a spus ca sigur am umblat la ele era adevarat! Repet nu umbla la bube! Insanatosire grabnica!