| TelearcaMisu a întrebat:

Hei TPU. Aveti idee ce problema as putea avea? Acum 1 luna au început în spate la rinichiul drept o durere de rinichi care se diminua dacă stăteam întins în pat.Acum astăzi am baut 3l de ceai fuzetea și 1l de apa am fost de 6 ori la baie.Acum seara am fost la rugby am stat cu spatele pe ceva rece și când am fost sa urinez m su luat niste dureri de insuportat la rinichiul stâng.Am 16 ani.Acum durerile au trecut dar au apărut la fel ca niște cuțite în spate.Mainr fac analize de urina si urocultura.Ce pot face? Ce pot avea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Parcă ieri ai stat şi ai vomitat toata ziua şi ai avut febră. Acum ai jucat rugby?

| eliancodrut a răspuns:

Iti recomand sa cauti un dulgher sa vada ce ai la spate.
Sau si mai simplu, intreaba un copil de la gradinita care iti va spune sa mergi la medic.

| TelearcaMisu explică (pentru StudentLaMedicina):

Da ca mi am revenit

| Violleta2022 a răspuns:

Odihneste-te ca acus se face dimineata si trebuie sa mergi al analize.