| TelearcaMisu a întrebat:

Hei TPU. Aveti idee ce problema as putea avea? Acum 1 luna au început în spate la rinichiul drept o durere de rinichi care se diminua dacă stăteam întins în pat.Acum astăzi am baut 3l de ceai fuzetea și 1l de apa am fost de 6 ori la baie.Acum seara am fost la rugby am stat cu spatele pe ceva rece și când am fost sa urinez m su luat niste dureri de insuportat la rinichiul stâng.Am 16 ani.Acum durerile au trecut dar au apărut la fel ca niște cuțite în spate.Mainr fac analize de urina si urocultura.

Țin sa menționez ca zilele astea nu m-a durut niciodată asa ca o înțepături și ca un cuțit în spate.Acum mai simt mici presiuni la ambii rinichii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bea 4-5 litrii de ceai COADA CALULUI, concentratm intr-o singura zi si iti va curata rinichii de sedimentele dureroase!
Ceaiul se prepara oparat (nu fiert! ), cate un pumn mare de ceai la fiecare litru de apa fierbinte.

2 răspunsuri:
| LiliuțaBănănuța a răspuns:

Ti-a dat cineva la rinichi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Maine este duminica nu ai unde sa faci analize, luni, poate da, ai nisip la rinici, numai bea ice tea, bea ceai de musetel sau de plante, sunatoare sau tei.