| Adriana660202 a întrebat:

Hei TPU. Aveti idee ieri aveam tensiunea 11 cu 4 și 61 de bătăi ale inimii de dimineata.Si astăzi am 11 cu 5 tensiune și 89 de bătăi ale inimii.Eu respir greu de 5 zile.Ce poate fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adriana660202 explică:

Astea mi se intampla în fiecare dimineață doar

| StudentLaMedicina a răspuns:

Alexandru, e suficient. Ai făcut atâtea conturi, fel de fel, ai pus întrebarea cu tensiunea de o grămadă de ori, ți s-a răspuns. Acum poți să te opreşti.

| Adriana660202 explică (pentru StudentLaMedicina):

Pai dar ce este o problema cu inima sau ce

| Violleta2022 a răspuns:

Tensiunea ta arteriala este foarte buna, iar inima este perfect santoasa!

Respiratia oricum nu are nici o legatura cu inima, dar are legatura cu stare de oboseala excesiva, probabil ca te culci foarte tariziu in noapte, ori poate te paste vreo gripa/ raceala.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Adriana660202):

Nu ştiu.

| Adriana660202 explică (pentru Violleta2022):

Ma culc în fiecare seara la ora 01:00 și ma trezesc la 7 obosit. Oare sa fie cancer pulmonar dacă fumez de 1 an

| Adriana660202 explică (pentru Violleta2022):

Și respirația asta grea nu apare mereu doar când ma trezesc dimineața și uneori în cursul zilei

| Dragobeta a răspuns:

Toate bune.
Daca respiri greu, poate esti racit. Mergi la medicul tau sa vada ce ai.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adriana660202):

Pai daca pierzi noptile este normal sa te simti obosit si sa ai probleme.
Culcarea trebuie sa se faca la 10-10:30 seara, nu dupa miezul noptii!