| Alexandru8800101 a întrebat:

Hei TPU.Ce boli de rinichi pot dezvolta copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| shyde a răspuns:

N-as zice ca conteaza varsta atata de tare. Bolile se pot dezvolta la orice varsta, in functie de ce faci sau ce genetica ai. O probabilitate mai mare insa o au infectiile urinare. Si poate depunerea de oxalat de calciu. Trebuie inceput cu un sumar de urina si urocultura.

| Alexandru8800101 explică (pentru shyde):

Pe 1 octombrie am programare la analize de sânge de urina si fecale.Crezi ca mai pot sta pana atunci? Ma doare doar în spate la rinichiul stang

| shyde a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Daca iti permiti, o ecografie renala la un doctor privat ar fi utila. Probabil o acopera si asigurarile. De regula e 200-400 de lei, depinde de clinica.

| Alexandru8800101 explică (pentru shyde):

Dacă ma poți adaugă la prieteni și ți am trimis un mesaj dacă ai timp sa te uiți sa îl analizezi și sa îmi explici și mie mai multe

| shyde a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Cred ca ai ceva setare, ca nu iti pot trimite mesaj, zice ca nu permiti membrilor juniori sa iti trimita mesaje. Vezi la profil.