| AnotherOne02 a întrebat:

Hei TPU.Ce pot face sa raman scunda? Adica parintii mei si doctorul de familie spun ca o sa am 1.72-1.75,dar mi se pare cam prea mult si vreau sa raman scunda.
P.S.:Cai naturale sa raman scunda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Îmi pare foarte rău că îți dorești să rămâi scundă. Eu aș da orice să pot avea măcar 1 65happy
Știi, actorul meu preferat are 1 75 cât zici tu că o să ai și mi se pare extraordinar că ai putea avea această înălțime. Nu e foarte mult, după părerea mea, e chiar foarte șmecher. Sora mea are 1 70 dar pe lângă un băiat mi se pare foarte mică. Oricum, am auzit de la o profesoară că dacă îți dă mama cu bățul de la mătură peste picioare nu mai crești happy
Știi, și un blestem ar merge.
,, Să rămâi mică, să nu mai crești deloc!"
Oricum, nu cred că există căi naturale ca să nu mai crești. Adică, cum ai putea să oprești creșterea? Poate dacă oprești mentruația, zic eu.

| Lyndsey a răspuns:

Nu ai cum sa te impotrivesti firii. Oricum, e super sa fii inalta! Gandeste-te cate sanse ai avea in modelling. Dupa parerea mea esti norocoasa si trebuie sa profiti de asta.winking

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Crede-ma, sa fii scunda nu e un avantaj. Nu e deloc fain sa ti se spuna "ce micuta esti" sau "urca-te nu stiu unde ca sa fim la acelasi nivel". Ar trebui sa te bucuri ca ai sansa sa cresti atat. 1.72-1.75 nu e deloc mult, e chiar super. Ce n-as da sa ajung si eu macar pana la 1.65.
Oricum, cai naturale care sa nu iti dauneze si sa ramai scunda nu stiu. Si nici nu cred ca daca ti-e dat sa ai o anumita inaltime, o sa poti impiedica asta.

| Liviu a răspuns (pentru DaughterOfDarkness):

Ba e, pe mine ma amuza fetele scunde, le simpatizez, le supar mereu sa vad cum se supara big grin hihi par asa simpaticebig grin de fapt nu par, chiar sunt=)

| IceBil a răspuns:

Nu fa nimic. Inaltimea ideala pentru o femeie este fix aceasta: intre 1.72 si 1.75. Asa poti sa porti chiar si toc de 10 cm fara sa pari camila. happy

| AnotherOne02 explică (pentru IceBil):

Stiu dar toate prietenele mele de 14 ani sunt mai scunde decat mine si eu am 12...

| IceBil a răspuns (pentru AnotherOne02):

Fii fericita daca ai norocul sa ajungi la 1.75! happy

| Zendayaaa a răspuns:

E chiar bine aceasta inaltime, eu sunt scunda si din aceasta cauza mai am de pierdut, as da orice sa ajung asa inalta.