| Bau01 a întrebat:

Hei TPU big grin, imi puteti spune si mie ce calitati trebuie sa aiba un kinetoterapeut puppy dog eyes? si ce facultate trebuie s a aiba pentru a ajunge un kinetoteraput. imi trebuie pentru scoala si nu am idee straight face dau fundita la care imi da raspunsul corect big grin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Facultatea de kinetoterapie!

| katy a răspuns:

Dai la facultatea de sport, specializarea kinetoterapie, pentru a fi un bun kinetoterapeut trebuie sa stii foarte bine anatomia umana

| Bau01 explică (pentru katy):

Si ce calitati trebuie sa aiba un kinetoterapeut :d? adica sa fie rabdator, serios ( chestii din astea ) imi poti da exemple? big grin

| katy a răspuns (pentru Bau01):

In primul rand sa ajungi kinetoterapeut trebuie sa iti doresti si sa iti placa sa ajuti oameni cu diverse probleme, e o munca pe care daca nu o faci din pasiune nu are cum sa iti iasa bine.bineinteles trebuie sa ai foarte mare rabdare pentru ca rezultatele terapiilor nu se vad dintr-o prima sedinta, trebuie sa asculti problemele pacientilor, de seriozitate nici nu se pune vorba, in orice munca ai avea trebuie sa fii serios, un alt principiu este igiena care trebuie sa fie stricta pentru ca se ia contact foarte mult cu epiderma si pentru a nu lua tu vreo ciuperca sau sa o dai la alt pacient si tot asa igiena trebuie sa fie stricta si dupa toate astea trebuie sa fii responsabil pentru ceea ce faci.