| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, de 4 zile mă confrunt cu dureri medii non stop în spatele capului. De dimineață până seară. Am stat câteva zile și câte 3 ore seara pe Youtube, deși îmi simțeam ochii obosiți.

Mi-am luat lacrimi artificiale și am luat și un ibuprofen și tot la fel mă doare.

Simt o presiune non stop.

Am și stări de greață câteodată, și mi s-a creat și un disconfort din cauza acestei tensiunii la cap. Sunt irascibil și nervos.

Ce ar trebui să fac?

Am fost în luna ianuarie 2023 la un control și nu mi s-a modificat numărul la ochelari.

Dar eu am ochii uscați și obosiți.

De la ce să fie durerea?

Aștept răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ia-ti tensiunea. Posibil ea sa fie cauza.

| Freya1 a răspuns:

Dacă ai probleme oftalmologice poate fi și de la asta.Incearca sa faci un consult.
Iar pana atunci ia o tensiune și vezi ce zice.