| SeXyMaRy112 a întrebat:

Hei TPU, De aproape 4 saptamani am o raceala cumplita si imi este teama sa nu vie ceva grav. Ar trebui sa iau medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Ar trebui să mergi să te vadă niște medici și ei îți vor prescrie ce tratamente trebuie să urmezi.

2 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Ar trebui sa te vada medicul de familie daca dureaza de atatea saptamani! Cum ai rezistat atat timp fara sa iei medicamente?

| faith a răspuns:

Buna,nu ar trebui sa iei medicamente pana nu mergi la medic.Raceala de care spui(poate fi si alceva)tine de prea mult timp, asa ca musai la medic pentru investigatii, analize.Sanatate