| 8623 a întrebat:

Hei,TPU! De cateva zile a inceput sa imi pocneasca capul,in spate,mai sus de zona cervicala, si toata zona cervicala.Cand indoi genunchii,cand merg, cand misc capul.Adevarul este ca ma joc cu kendama si pun foarte mare presiune pe zona cervicala. Poate fi de la asta, sau este altceva.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fa gimnastica elementara, cat mai multa!
Gimnastica gatului, genoflexiuni, sucirea bratelor prinse laolalta inainte- si in spatele trunchiului, etc.
Daca nu, incheieturile tale se vor "rugini" si se vor uza foarte repede.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... Iti pui capul in kendama si te joci sau cum **** pui presiune pe zona cervicala cand te joci cu o tampenie de bila pe bat? Mergi la medic si nu mai cauta raspunsuri neavizate pe net.