| Andrei456 a întrebat:

Hei TPU, de cateva zile ma gandesc la un lucru care vreau sa il uit dar nu pot, ma enerveaza foarte tare si nu stiu cum sa il scot din minte, vreau raspunsuri cat mai bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Logic ca nu poti sa il uiti daca tot te gandesti la el. Tine-ti mintea ocupa mereu, vorbeste cu prietenii si familia despre altceva, uite-te la filme interesante, citeste o carte, du-te la cumparaturi. Si cand iti vine gandul respectiv in minte, schimba repede, obligate sa te gandesti la altceva, ceva ce iti place sau ti se pare interesant.

| Andrei456 explică (pentru BiuL):

BiuL, incet incet am reusit sa imi revin. Multumesc foarte mult!

6 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Repeta o fraza in care spune cat de fericit esti si citeste ceva placut care sa-ti ocupe mintea, sau iesi cu prieteni si nu te mai gandi la situatia care te agita, se poate cu vointa.

| NDC12 a răspuns:

Nu ai cum, incearca sa faci ceva ce iti place, si nu te mai gandi la acel lucru.

| Melek27 a răspuns:

Fa ceva ce-ti place ca sa-ti distraga atentia Andreiwinking big grin

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Ca sa il uiti trebuie sa iti zici in sinea ta ca nu e un lucru important, chiar daca ti-a marcat viata si sa intelegi ca nici un lucru (ma refer la ganduri sau ma rog vise ) nu te poate dobora si o sa mergi mai departe cu zambetul pe buze) Merry Xmas:*

| Alecsa003 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mama ta. Daca nu poti incearca sa uiti sa te distrezi sa fii fericita nu te mai gandii!