| Biancaaaaaaaa a întrebat:

De ceva timp (aprox. 1 luna) am dureri de burta dimineata cand ma trezesc, nu sunt dureri mari, dureri cat de cat suportabile. Ma tin cam 10 Min si apoi imi trec complet.
De la ce pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce mai probabil, paraziti intestinali.

| ziftode a răspuns:

Seara nu manca picant, ceapa, usturoi, ardei iute, mancare grea, etc.
e posibil sa ai o constipatie

in orice caz, cel mai bine e sa te duci la doctor, ce spui tu nu e normal!

| Kostzy5 a răspuns:

Depinde ce mananci inainte sa te bagi la somn. Daca respecti cele trei mese pe zi.Dar cel mai indicat ar fi sa mergi la un doctor.

| Alexia13 a răspuns:

Ai putea avea o acumulare de gaze care provoacă o presare asupra mușchilor interni și țesuturilor.
Mai poti avea:
-Gastrită
-Dureri menstruale (doar în acea perioadă)
-Indigestie
-Aciditate
-Ulcer gastric
-Constipație
-Cancer de colon
-Alimentație nesănătoasă.
Totuși ar fi bine să te duci la doctorul de familie și el poate îți va da o trimitere la spital.
Multă sănătate și sper ca te-am ajutat!