| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, de ceva vreme, am rupt ca un cos in cap si acum mi-a ramas ca o umflatura nu foarte mare, insa e de culoare mov ca un sange strivit sau ceva de genul, nu e dureroasa si nici nu creeaza vreun discomfort doar daca pun mana imi aduc aminte ca e acolo. Aceasta mai exact https://imageshack.us/i/plA8IgrFj

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace 1 saptamana sa vezi daca trece. daca nu trece si ramane la fel sau isi schimba forma ori culoarea, mergi la medic.
Ideal este sa nu mai rupi nimic de azi incolo, ca nu se stie niciodata daca nu-i vreo alunita, iar alea sunt cancerigene.

| Goete a răspuns:

Nu pare un cos si nu vreau sa te speriu cu experienta care am avut-o cu un cunoscut - Dar te rog du-te la medic cat mai repede, nu ai nimic de pierdut daca mergi.

| eden1986 a răspuns:

Trece in una sau cateva zile nu mai umbla la el, cosurile dispar singure. daca umbli la ele risti sa ti se faca o mare umflatura etc. dar nu e nimic grav