| Anonimms128 a întrebat:

Hei TPU de o saptamana am vazut ca imi curge un lichid alb ca si iaurtul cu un miros urat, Poate asta întârzia menstruatia? E o răceală? Am auzit ca e buna spalarea cu ceai de mușețel, Mi sau umflat doar sanii si ma dor dar alt simptom sa-mi vina menstruatia nu am.dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Probabil ai vaginoză bacteriană. Ia nişte ovule cu Lactobacilli de la farmacie şi foloseşte-le timp de 7 zile. Dacă nu este mai bine, trebuie să mergi la medic să îți dea antibiotic.

Pentru cine comentează că este candida: candida nu are niciun miros. Deci nu este candida.

| Dumitrache_Simona_Daniela_1994 a răspuns:

În niciun caz spălături cu musetel.
Mai repede niște ovule din farmacie să-ți schimbe puțin flora vaginală.
Dacă nu se îmbunătățește situația, consult ginecologic. Cel mai probabil se va recomanda ‘lamă’ pentru analiza secreției.