| Viviannnnnna a întrebat:

Hei TPU kiss!
funda!
de la un timp nu mai pot sa dorm thinking
mai ales in weekend big grin
de ce?
niste solutii pentru somnhee hee
[nu vreau somnifere straight facewinkingwinking]
bye wave

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacteriuță a răspuns:

E posibil sa ai insomnii. incearca sa citesti ceva mai mult, sa bei o cana de lapte cald, baga-te la caldurica, si gandeste-te la ceva frumos. sa stai linistita, nu te foi ca asa iti alungi somnul.
somn usor XD!

6 răspunsuri:
| oana_4978 a răspuns:

Heloo stai in pat linistita si ai sa vezi cum adormi, mai ales nu dormii ziua daca vrei sa dorminoaptea

| yoo23 a răspuns:

O cana de lapte cald seara, chiar doua!

| oana_8080 a răspuns:

Buna! ai incercat sa asculti muzica care iti place cu volumul dat mai incet? sau citeste inainte sa te culci, iti va obosi ochii...

| evanina a răspuns:

O cana de lapte sau de ceai de tei cald

| AstaMicu a răspuns:

Numara oi, sau incearca sa nu te mai gandesti la nimic...doar ca tu trebuie sa dormi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva variante :
a)citeste
b)bea ceai(orice fel)
c)bea lapte cald(fara cacao te tine treaz/a)
d)asculta muzica
e)bagate in pat la caldurabig grin
d)inchidete intr-o camera fara nimeri
mult noroc! sper ca te-am ajutat! pa somn usor!